حرفهای به ۱۸ سالگی خودم

جوانی صندوقچه‌ی به شدت جذابی است که میتوان با چیز‌های با ارزش آن را پُر کرد. اینقدر زود بزرگ نشو و هژده سالگی کن، چون این سال بر نمیگردد.

بیشتر کتاب بخوان، فیلم ببین و با آدم های مختلف معاشرت کن تا دنیایت مملو از تجربه های نازیسته گردد. گفتگو با آدم های مختلف و کتاب خواندن دنیای جدیدی از تجربه را به رویت باز میکند.

برای سلامتی ات در آینده، دست از خوردن شیرینی و نوشابه بردار تا هم ذهن سالم داشته باشی و هم تن سالم.

از ابتذال دوری کن، غیبت و قضاوت دیگران یکی ازاین ابتذال هاست. برای آرامش ذهنت از این دو کار بپرهیز. غیبت نکن که سوسک میشی .

 

در لحظه زندگی کن و از آن لذت ببر. با همه محدودیت های اجتماعی فرا راهت، عاشق شو، این عاشق شدن میتواند هر نوع عشقی باشد. انتخاب با خودت. عشق زندگی را زیر و رو میکند.

با بزرگتر ها خوب است که در معاشرت هستی و از دنیای مملو از تجربیات شان میاموزی،‌ اما با هم سن‌و‌سال‌های خودت هم مراوده داشته باش. تجربیات جدید و خام آنها هم راه های مختلف زندگی کردن را برایت میآموزاند.

در انتخاب رشته تحصیلی‌ات آگاهانه تصمیم بگیر، نشود که بعد از چهار سال دانشگاه رفتن، پشیمان شوی و بخواهی مجددآ رشته‌ی دیگر را بخوانی.

 

دو سه دوست خیلی صمیمی برای خود دست و پا کن تا زندگی ات با آنها هم زیبا شود و گاهی هرچه دل تنگ ات خواست برایشان بگویی.

در هژده سالگی کم کم سرمایه گذاری کن تا در بیست و هشت سالگی از منظر مالی کاملا خود کفا باشی. بر علاوه این که در جایی کار میکنی، برای بیزنس شخصی خود نیز برنامه ریزی کن تا در آینده صاحب کار خودت باشی.

پیرو مُد و فیشن معتدل باش، خیلی خشک و در قالب رسمیات، باید و نباید ها نباش.

 

مقداری از حقوق ماهیانه‌ات را در یک حساب بانکی جداگانه ذخیره کن، زمانی که به آن نیاز داشتی بدون این که از دیگران کمک بخواهی، بتوانی مشکل‌ات را حل نمایی.

حتمآ در زندگی ویژن داشته باش. برنامه ریزی‌ات را خیلی اهمیت بده تا بتوانی نظم بیشتر در زندگی ات داشته باشی و بر اساس اهدافت قدم بگذاری. زمانی که دیگران ترس را در وجودت میپرورانند، به حرف شان گوش نده چون سبب میگردد دست از کارهای خلاقانه برداری.

از آدم های منفی به شدت دوری کن و با آدم های با اهداف بلند نشست و برخاست کن، اگر آنها در موفقیت نفرات چهارم و پنجم باشند، مطمین باش تو سومی و یا ششمی خواهی بود. نشست و برخاست با انسان‌های پُر انرژی به شدت روی زندگی ات اثر خواهند گذاشت. انسان های که اهل تفکر و تلاش اند کمکت خواهند کرد تا مسیرت را روشن تر بیابی. آدم های خوب را به دوستی بپذیر تا تو از آنها و آنها از تو بیاموزند.

 

اما مهمترین مسله این است که، خودت را از همه بیشتردوست بدار و برای خود قوت قلب بده. پُر قدرت و با انرژی زندگی کن. احترام به خود، قدم اول در راه موفقیت است. پس برای خود احترام بگذار و خودت را دوست داشته باش تا در مسیر موفقیت و شادی قدم بگذاری. خودت را به هیچ وجه توهین و تحقیر نکن.

مسیرت را مشخص کن و از تجربیات و اشتباهاتت در سال های آینده استفاده کن.  مسیر روشن نیمه‌ی راه موفقیت است.

روی حضور در لحظه کار کن و در لحظه عشق بورز. برای خود گُل بخر، آشپزی کن و کتاب بخوان و از هر لحظه لذت ببر. احساس خوب را در وجود خود بپروران. در مقابل آیینه قرار بگیر و با خود حرف بزن و به شدت عاشق خود باش و از زره زره وجودت خوشحال باش و از داشتنش لذت ببر. بخند تا دنیا به رویت بخندت.

 

خانواده، مخصوصآ پدر و مادرت را عمیق زندگی کن و دوست داشته باش تا زندگی ات سرشار از عشق گردد. دنیا همیشگی نیست لذا با خود و دیگران مهربان باش تا از زندگی لذت ببری.

این را به خاطر بسپار که زندگی فراز و فرود ها دارد، گاهی بر وفق مراد و گاهی هم شاید فکر نمایی به آخر رسیده است. اما بدان که زندگی در گذر است و این فرود ها هم به اتمام خواهد رسید و از این بابت خوشحال باش.

روی لایف استایل ات فکر کن، ساده باش و زرق و برق را در زندگی ات راه مده. غذای صحی بخور، ورزش کن و پیاده روی کن.

نکته آخر این که هژده سالگی زیباست و هژده سالگی کن.

 

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *