از روشنایی به تاریکی

دقیقآ بیست و پنج روز قبل، اشرف غنی احمدزی، رییس به اصطلاح جمهور افغانستان، کشور را ناجوان مردانه ترک نمود. ادعای خودش این بود که از برای جلوگیری خون ریزی‌های ممکن کشور را ترک نموده است. اما در اصل او بدون تحلیل پیامدهای فرارش در افغانستان، این کار را انجام داده است.

 

همین دیروز که او اعلامیه‌ی مبنی بر این که وی هیچ پولی را با خود نبرده است، صادر کرد. اما مشکل اساسی مردم افغانستان با وی، دزدی پول نیست، بلکه ارزش های است که او با رفتنش از بین برد. او بدون این که فکر کند این فرارش زحمات ۲۰ ساله تمام مردم افغانستان را که آهسته و اهسته در دو دهه به سوی روشنایی در حرکت بودند را به تاریکی فروخت و سوق داد. همه چیز را نادیده گرفت و از بین برد. غرور مردم افغانستان را فروخت.

 

مردم افغانستان به شدت از این رییس جمهوری که توهم دانایی و لیاقت داشت نفرت به دل گرفته اند، چون او سبب شد تمام آنچه را که آهسته و پیوسته طی بیست سال به دست آوردیم، در هشت ساعت از دست بدهیم.

 

حالا طالبان حاکم افغانستان اند، طالبانی که ۲۰ سال خون مردم را ریخت و هیچ رحمی به مردم نکردند. حالا مردم باید این سایه سیاه و پلید را برای سالیان سال تحمل نمایند. مسبب اصلی بدبختی مردم افغانستان اشرف غنی همراه با تیم ناکار آمدش است و من مطمینم مردم افغانستان به هیچ وجه او را نخواهند بخشید.

 

این شخص هیچ نوع احترامی به مردم افغانستان ندارد، حتی که اعلامیه دیروزش حتی به زبان های ملی کشور، فارسی و پشتو نبود، بلکه به زبان انگلیسی صادر شده بود، با محتوای که خود را تبریه و توجه مینمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *