ثبت شکایت علیه انس حقانی، جنایت‌کار جنگی تالبان

دیروز، هییاتی از تالبان به ناروی سفر کرده‌اند. هدف این سفر گفتگو بین تالبان و جامعه مدنی است که از جانب ناروی تسهیل شده است. در بین نمایندگان تالبان؛ ملا متقی، سرپرست وزارت‌خارجه گروه تالبان و انس حقانی، مشاور وزارت داخله تالبان، نیز شامل اند.

 

انس حقانی یکی از مغزهای متفکر انتحاری گروه تروریستی تالبان است. دیروز خوشبختانه یک تن از ژورنالیستان افغانستانی، ظاهر اطهر، ساکن ناروی، علیه انس حقانی شکایتی درج و برای محکمه و پولیس این کشور ارایه نموده است. این ژورنالیست ادعا نموده است که انس حقانی فردیست که سبب کشته شدن چند تن اعضای خانواده وی شده است.

 

امروز مطالعه کردم که محاکم ناروی صلاحیت و ساختار کاملآ جداگانه از حکومت دارد. حالا چشم‌های افغانستانی‌های که از این شخص صدمه دیده اند به محاکم و پولیس این کشور دوخته شده است، دیده شود که چه خواهند کرد.

 

مسله که خیلی جالب بود، این است که نخست وزیر کشور ناروی دیروز عصر ادعا کرد که وی آگاهی نداشت که انس حقانی جز هییات تالبان است که به این کشور سفر نموده است.

 

امروز اسنادی به رسانه ها درز کرده است که انس حقانی با تخلص مستعار {زدران} به این کشور سفر نموده است،‌ به همین دلیل هییات رسمی ناروی در مورد سفر این فرد اظهار بی اطلاعی نموده بودند.

 

هییات تالبان خوشبختانه هیچگونه مصوونیت دیپلوماتیک نیز ندارند، لذا احتمال دستگیری این شخص بیشتر میرود.

 

در عین حال علیه متقی هم شکایتی درج گردیده است. در این دو روز، ژورنالیستان در کشور ناروی سندهای که نشانگر جنایات بشری انس حقانی و متقی است را به رسانه های محلی ارایه نموده اند و این کار سبب شده است که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهد.

 

اما گاهی جهان آنقدر بازی‌‌های کثیفی دارد که شاید نخواهند در مقابل این گروه تروریستی قرار گیرند و از این مسله شکایت به سادگی بگذرند.

 

در سه، چهار روز آینده این مسله روشن خواهد شد که آیا ناروی تمام موازین که به آن پابند اند را به خاطر مسایل سیاسی زیرپا خواهند کرد و یا این که موازین حقوق بشری را قربانی سیاست نخواهند کرد.

پ.ن: به دلیل محدودیت رسانه‌های اجتماعی تالبان را به این املا نوشتم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *